Piękno, dobro i autentyczna relacja z dzieckiem

W kameralnej grupie dzieci w wieku przedszkolnym, będziemy realizować program oparty na trosce o ich harmonijny rozwój. Ma on na celu otwarcie przestrzeni na wszystkie subtelne jakości w pracy z dziećmi, które w innych warunkach są bardzo trudne do osiągnięcia. Niewielka liczba dzieci w grupie, to zarówno szansa na indywidualną pracę z każdym z nich, jak i szansa na zbudowanie głębokich, ważnych relacji opartych na wspólnym działaniu.

Przestronna jasna pracownia w nowootwartym Centrum Kulturalno-Edukacyjne, nieograniczony dostęp do kompleksu pałacowo ogrodowego w Bukowcu ( w tym ponad 100 ha parku krajobrazowego z rosnącymi tam 400 letnimi drzewami i ogromną ilością gatunków zwierząt tam żyjących) to szansa na realizację jednego z najbardziej wymarzonych curriculum edukacji dziecięcej opartego na zajęciach artystyczno-ekologicznych.

Będziemy malować ( nie kolorować), będziemy grać i śpiewać ( nie słuchać odtwarzanych nagrań), będziemy wykonywać nieszablonowe prace ręczne używając naturalnych materiałów, będziemy słuchać baśni w formie teatrzyków i układać własne opowieści, będziemy bawić się i pracować na świeżym powietrzu i wspólnie przygotowywać zdrowe jedzonko......a każdy drugi dzień warsztatów w tygodniu jako kontynuacja zajęć z dnia poprzedniego odbywać się będzie w języku angielskim.

Wszystko to po to, aby w radosnej, bezpiecznej atmosferze nie ograniczać w dzieciach potrzeby do naturalnej wolnej ekspresji, jak i ćwiczyć z nimi uważność obserwacji i koncentrację przy wykonywaniu różnych czynności oraz rozwijać wielowarstwowo bycie w grupie, nawet mówiącej po angielsku.

Zapisy do grup warsztatowych i na spotkania próbne
przez formularz kontaktowy na dole strony

W najbliższym czasie powstanie również:

  • RADOSNY ZESPÓŁ GRAJĄCO-ŚPIEWAJĄCY w ramach sobotnich warsztatów muzyczno-cyrkowych nawiązujący również do programu Małego Kolberga czyli obcowania z żywą tradycją
  • warsztaty dla rodzin z wychowania w bliskości
  • warsztaty dla mam z DIY
  • warsztaty dla dzieci z uważności i koncentracji

Ewelina Wójtowicz

"...jestem ceramiczką i doskonalącym się pedagogiem w nurcie edukacji niezależnej o kierunku Waldorfskim, z bogatą praktyką artystyczną i instruktorską w kraju i za granicą. Obok pracowni w domach kultury, oraz swojego studio od 2016 roku prowadzę autorskie warsztaty dla dzieci 'Dotyk Radości' inspirowane sztukami plastycznymi, teatrem, sztuką ludową oraz przyrodą i ekologią ...obecnie prowadzone we współpracy z Kariną Animucką wieloletnią instruktorką programu grup zabawowych z Instytutu Rozwoju Dziecka im. Komeńskiego w Warszawie, oraz aktywną działaczką społeczną na rzecz rodzin i wychowania dzieci w bliskości."

Sztuka

rozwój przez zachwyt

Przyroda

ekologia i empatia

Ruch

swoboda i zdrowie

Przestrzeń

otoczona troską

Społeczność

 poczucie przynależności

Tradycja

siła płynąca z korzeni

Proszę skontaktuj się ze mną w celu uzyskania informacji o aktualnej ofercie warsztatowej Lub dołącz do naszej grupy na facebooku

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
© 2021
Dotyk Radości

W związku z ograniczeniami Covid wszystkie spotkania mają formę plenerową, warsztaty studyjne zostają zawieszone do odwołania.