Piękno, dobro i autentyczna relacja z dzieckiem

W kameralnych grupach, realizujemy program oparty na trosce o harmonijny rozwój dzieci. Ma on na celu otwarcie przestrzeni na wszystkie subtelne jakości w pracy z dziećmi, które w innych warunkach są bardzo trudne do osiągnięcia. Niewielka liczba dzieci w grupie, to zarówno szansa na indywidualną pracę z każdym z nich, jak i szansa na zbudowanie głębokich, ważnych relacji opartych na wspólnym działaniu. Ponadto odwołując się do kalendarza obrzędowego i cykli zachodzących w przyrodzie organizujemy wiele okazji do wspólnego świętowania w szerszym otwartym gronie.

Przestronna jasna pracownia w nowootwartym Centrum Kulturalno-Edukacyjne, nieograniczony dostęp do kompleksu pałacowo ogrodowego w Bukowcu ( w tym ponad 100 ha parku krajobrazowego z rosnącymi tam 400 letnimi drzewami i ogromną ilością gatunków zwierząt tam żyjących) to szansa na realizację jednego z najbardziej wymarzonych curriculum edukacji dziecięcej opartego na zajęciach artystyczno-ekologicznych.

Fundacja Pałaców i Ogrodów Ornamental Farm w Bukowcu:

Malujemy (nie kolorujemy), gramy i śpiewamy (nie słuchamy odtwarzanych nagrań), wykonujemy nieszablonowe prace ręczne używając naturalnych materiałów, słuchamy baśni w formie teatrzyków i układamy własne opowieści, bawimy się i pracujemy na świeżym powietrzu i wspólnie przygotowujemy zdrowe jedzonko...... Zajęcia odbywają się w języku polskim i angielskim.

Wszystko to po to, aby w radosnej, bezpiecznej atmosferze nie ograniczać w dzieciach potrzeby do naturalnej wolnej ekspresji, jak i ćwiczyć z nimi uważność obserwacji i koncentrację przy wykonywaniu różnych czynności oraz rozwijać wielowarstwowo bycie w grupie, nawet mówiącej po angielsku.

Zapisy do grup warsztatowych i na spotkania próbne
przez formularz kontaktowy na dole strony

W najbliższym czasie powstanie również:

  • cykl warsztatów dla maluszków
  • warsztaty dla rodzin z wychowania w bliskości
  • warsztaty dla mam z DIY
  • warsztaty z jogi, uważności i koncentracji dla dzieci z rodzicami


Ewelina Wójtowicz

"...jestem ceramiczką i doskonalącym się pedagogiem w nurcie edukacji niezależnej o kierunku Waldorfskim, z bogatą praktyką artystyczną i instruktorską w kraju i za granicą. Obok pracowni w domach kultury, oraz swojego studio od 2016 roku prowadzę autorskie warsztaty dla dzieci 'Dotyk Radości' inspirowane sztukami plastycznymi, teatrem, sztuką ludową oraz przyrodą i ekologią. W roku 2021 dołączyłam do grona instruktorów artystycznych międzynarodowego programu Brave Kids. Jako pedagog działam w obrębie sztuki i ekologii na rzecz rodzin i wychowania dzieci w bliskości."

Sztuka

rozwój przez zachwyt

Przyroda

ekologia i empatia

Ruch

swoboda i zdrowie

Przestrzeń

otoczona troską

Społeczność

 poczucie przynależności

Tradycja

siła płynąca z korzeni

Dotyk Radości w pracowni w Siedlęcinie

Dotyk Radości w Bukowcu

Dotyk Radości / Maluszki w Bukowcu

Proszę skontaktuj się ze mną w celu uzyskania informacji o aktualnej ofercie warsztatowej Lub dołącz do naszej grupy na facebooku

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda

umieszczone na stronie zdjęcia są zarówno autorskie jak i wykonane przez www.anitasuchocka.com www.agnieszkajedrzejewska.com
Michała Stambulskiego i Marcina z Maciejowca 63

© 2024
Dotyk Radości